hakkında

Veteriner Hekim Ebru Özaytekin Akbaş 1976 yılında Trabzon da doğdu.Trabzon Anadolu lisesininden 1994 yılında mezun oldu. 1999 yılında University of Veterinerian Medicine VİENNA’ da İç hastalıkları bölümünde endoskopi, dermatoloji,enfeksiyon hastalıkları, kedi üriner sistem hastalıkları,Solunum sistemi hastalıklarıkonusunda çalıştı. 2000 yılında İ.Ü Veteriner Fakültesinden derece ile mezun oldu 2000 yılında Univerzav ljubljani Veterinarska Fakulteta’’da İç Hastalıkları bölümünde kedi ve köpek tüm sistem iç hastalıklarıyla ilgili Üniversite hastanesinde çalıştı. 2001 yılında İ.Ü Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalında Araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2006 yılında doktorasını tamamlayarak Veteriner İç Hastalıkları doktoru ünvanını kazandı.

2005 yılından fakültedeki görevinde istifa ederek eşi Dr. Murat Akbaş ile HOSPETALL Veteriner Tanı ve Tedavi Merkezi’ni kurdu. Doktora tezi (Sağlıklı ve dominant agresyonlu köpeklerde monoamin düzeylerinin değerlendirilmesi [Evaluation of monoamine levels in healthy and dominant aggressive dogs]. Doktora tez danışmanı Prof.Dr.Tamer DODURKA ile köpek ve kedilerdeki davranış bozukluklarını çalıştı.

Bir çok yurtiçi ve yurtdışı yayını bulanan Dr.Ebru Akbas Hospetall Veteriner Polikliğinde Veteriner İç Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir

hakkında

Veteriner Hekim Murat Akbaş 1970 yılında İzmit’ te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamladı. 1989 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1994 yılında mezun oldu. 1996 yılında askerlik hizmeti sonrası İzmit Belediyesinde göreve başladı. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi DOĞUM ve JİNEKOLOJİ Ana Bilim Dalında doktora eğitimine başladı. Doktora tez danışmanı Prof.Dr. İsmail KIRŞAN ile istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasını çalıştı. Doktora tezi ülkemizde ilk, dünyada belli parametreler açısından ilk olarak “ Köpeklerde Progesteron Reseptör Antagonistlerinden Biri Olan Aglepristone ile Orta Dönem İstenmeyen Gebeliklerde Gebeliğin Sonlandırılması 2005 yılında tamamladığı doktora eğitimi ile Veteriner Doğum ve Jinekoloji Doktoru ünvanını elde etti. 2005 yılında Belediye Veteriner Müdürlüğü ve Belediye Encümen Üyeliği görevlerinden istifa ederek eşi Dr.Ebru Akbas ile kurdukları Hospetall Vetereriner Tanı ve Tedavi merkezinde Veteriner Jinekoloji uzmanı olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.